Unikalny projekt logo, który zapadnie w pamięci

Jednym z najważniejszych zadań nowego biznesu jest stworzenie unikalnej marki i dobrego wizerunku. Już na samym początku warto zadbać o dobry projekt logo, który odzwierciedli działalność Twojej firmy i na długo zapisze się w pamięci klientów. Logo musi być proste, ponadczasowe i rozpoznawalne. Dobry projekt logo z pewnością ułatwi firmie osiągnięcie sukcesu i będzie podstawą do dalszych etapów rozwoju.

Dobry biznes zaczyna się od dobrej identyfikacji

Logo jednoznacznie określa wizerunek firmy, a co za tym idzie kolory firmowe i stylistykę. Każdy kolejny projekt powinien być spójny ze ściśle zaplanowaną koncepcją. Dobrze zaplanowana identyfikacja nie narazi Twojej firmy na utratę rozpoznawalności. Warto więc powierzyć to zadanie od samego początku profesjonalistom.
Cart

logo-oferta

piątek, 25 czerwiec 2021

Jak wygląda proces projektowania logo?1. Omówienie projektu i wstępnych założeń

Pierwszym etapem jest zapoznanie się przez nas z firmą. Prosimy o udzielenie informacji o działalności firmy, czym się zajmuje, jakie ma cele, jaka jest filozofia firmy, kim są klienci lub jakich klientów firma chciałaby pozyskać oraz jaki jest zasięg jej działania i jakie ma plany na przyszłość. Już na tym etapie cenne będą wskazówki dotyczące kolorystyki jeśli jest taka zaplanowana.

2. Analiza rynku i konkurencji

Znając informacje dotyczące firmy analizujemy konkurencję. Badamy ich wizerunek, trendy graficzne i marketingowe. Budujemy ogólny wizerunek stylistyczny firmy, aby klienci danego segmentu właściwie rozpoznawali jego cel. Na tym etapie ustalamy charakter znaku biorąc pod uwagę preferencje klienta jak i wymogi rynku.

3. Przygotowanie projektów logo

Na tym etapie rozpoczyna się przygotowywanie projektów. Opracowujemy wstępne pomysły, analizujemy wszechstronność ich wykorzystania w późniejszych projektach oraz wybieramy tylko te które finalnie spełniają wszystkie założenia. Te projekty przesyłamy klientowi do oceny i w dalszym etapie wspólnie dokonujemy korekt. Pracę nad logo wykonujemy do momentu pełnej satysfakcji klienta.

4. Finalizacja znaku

Wybrane i zaakceptowane logo ostatecznie dopracowujemy i przygotowujemy w odpowiednich plikach, które są niezbędne przy wykonywaniu dalszych działań. Podstawowym i oryginalnym plikiem jest plik wektorowy, dzięki niemu możemy powiększać logo do każdego rozmiaru bez utraty jakości. Do pakietu dołączamy również plik pdf w wersji kolorystycznej CMYK do druku oraz pliki wersji kolorystycznej RGB do zastosowań online, wersję podstawową w kolorze, achromatyczną, czarno-białą, negatyw i plik png bez tła

5. Księga znaku

Po zakończeniu wykonania projektu logo możemy przystąpić do przygotowania księgi znaku. Zawiera w sobie ważne informacje dotyczące filozofii znaku, budowy na siatce modułowej, zastosowania, możliwości używania, kolorystyki i użytej typografii. Księga znaku jest niezbędna dla grafika który wykorzystuje znak. Dzięki postępowaniu według założeń znak będzie użyty w odpowiedni sposób, a jego wizerunek nie zostanie naruszony.

6. Co dalej?

Mając znak warto przygotować materiały firmowe i marketingowe takie jak wizytówki, papier firmowy, koperty, pieczątkę, ulotki, banery, stronę internetową lub sklep oraz gadżety.

Odświeżenie logo - lifting

Przychodzi taki moment, że nawet najlepszy projekt graficzny po latach swojego istnienia wymaga ponownego przemyślenia i wprowadzenia zmian. Bardzo często wystarczą niewielkie zmiany, aby unowocześnić przestarzały już projekt. Czasem jednak potrzebne są radykalne zmiany, dzięki którym firma zyska na świeżości i nowoczesności, a całość wpisze się aktualne trendy. 

 

Odtworzenie logo

Masz już logo, ale nie posiadasz go w wersji umożliwiającej wydruk wielkoformatowy?Żaden problem. Prześlij nam takie logo, a zwektoryzujemy je, dzięki czemu będziesz mógł je powiększyć do każdego rozmiaru nie tracąc na jakości. Wystarczy nam zdjęcie lub plik graficzny. Koszt jest zależny od stopnia zaawansowania logo.


Bezpłatna wycena

Skontaktuj się z nami, to nic nie kosztuje.

Nasi Klienci

Przez lata pracowaliśmy dla setek firm.
Dołącz do nas już dziś.

  • 1.png
  • 1.png
  • 1.png
  • 1.png
  • 1.png
  • 1.png
  • 1.png
  • 1.png
  • 1.png

PROPERART
Ul. Bohaterów Katynia 55
42-208 Częstochowa
NIP: 5732773170

Zapraszamy codziennie od poniedziału do piątku w godzinach 9:00 - 17:00.

tel. +48 509 875 091
e-mail: info@properart.pl

Strony www Częstochowa

Projektujemy responsywne storny internetowe dostosowane do wytycznych Google.


Czytaj więcej