Z roku na rok rośnie popularność urządzeń mobilnych. Coraz więcej ludzi korzysta z internetu na smartfonie czy tablecie. Wymusza to na właścicielach stron internetowych dostosowanie ich wyglądy do rozdzielczości mniejszych ekranów. Ma to na celu ułatwienie nawigacji po stornie oraz poprawę czytelności bez konieczności przybliżania np. na smartfolie.

 

responsywne storny www

 

Dlaczego warto posiadać responsywną stronę internetową?

Google jasno określa, iż strony dostosowane do urządzeń mobilnych (responsywne) będą wyżej wyświetlane w wynikach wyszukiwania. To bezpośrednio przekłada się na ilość potencjalnych klientów. Dodatkowo osoba odwiedzająca stronę np. na telefonie, znacznie szybciej znajdzie szukane informacje. Nawigacja i przegadanie takiej strony jest po prostu wygodniejsze.

 

Czy warto zmienić stronę na responsywną?

Oczywiście, jest to obecnie świadectwo tego, że dana firma/sklep jest nowoczesna i podąża za trednami. Jeśli obecna strona jest przestażała, warto odświeżyć jej wygląd. Wiele się zmieniło przez ostatnie lata w web designie, więc jeśli storna ma więcej jak 5 lat, przyda się jej z pewnością lifting.

 

Ile kosztuje responsywna storna internetowa?

Koszt wykonania storny responsywnej w porównaniu do standardowej na pewno będzie nieco wyższy. Musimy dopasować wygląd storny do przyjamniej 4 urządzeń (monitor, notebook, tablet, smartfon). Zainwestowane pieniądze jednak w późniejszym czasie zwrócą się w postaci większej ilosci odwiedzin storny.