Co to jest pozycjonowanie?

Pozycjonowanie strony internetowej to czynności dążące do osiągnięcia przez stronę jak najwyższych pozycji w wynikach wyszukiwania. Aby strona była widoczna na wysokich pozycjach, konieczne jest wykonanie optymalizacji treści i kodu strony. Większość ludzi szukając w wyszukiwarce przegląda zazwyczaj jedynie pierwszą stronę wyników. Pozycjonując stronę masz większą szansę dotarcia do potencjalnych klientów.

pozycjonowanie stron częstochowa

 

Co ma wpływ na pozycje strony?

 

1. Konkurencja

Pozycjonowanie trudnych i popularnych fraz jest znacznie trudniejsze. Im więcej jest podobnych firm do naszej, tym trudniej osiągnąć wysokie pozycje. Przykładowo, znacznie trudniej będzie wypozycjonować stronę na hasło „kredyty” niż „urządzanie ogrodów częstochowa”. W pierwszym przypadku rynek zdominowały duże firmy, które przeznaczają miesięcznie mnóstwo środków i czasu na pozycjonowanie własnych stron. Drugi przypadek będzie znacznie łatwiejszy i osiągnięcie top 10 wyników wyszukiwania jest dużo łatwiejsze i szybsze.

2. Linki zewnętrzne

Ilość linków prowadzących do naszej strony pozytywnie wpływa na pozycjonowanie naszej strony. Każdy link to swojego rodzaju „plus” dla strony w rankingu stron. Ważne jednak jest pochodzenie tych linków i nie ilość a jakość ma tutaj znaczenie. Minęły czasy gdy wystarczyła ogromna ilość linków z katalogów stron o marnej jakości. Obecnie stosując takie praktyki możemy jedynie zaszkodzić naszej stronie.

3. Optymalizacja

Na proces optymalizacji składa się kilka podstawowych czynności. W pierwszej kolejności to nadanie odpowiedniego tytułu strony/podstron oraz metatagów. Są to dane bezpośrednio wyświetlane w wynikach wyszukiwania w Google. Następnie optymalizacji podlegają treści strony. Koniecznie muszą zawierać frazy kluczowe, na które chcemy pozycjonować stronę. Jeśli treści są obszerne, dobrze by były podzielone na części za pomocą nagłówków (h1-h6).

4. Dobra treść strony

Żadna strona, nawet najlepiej wykonana nie osiągnie dobrych pozycji bez dobrej treści. Musi być przede wszystkim unikalna, w żadnym wypadku kopiowana z innej strony gdyż Google może nas ukarać za plagiat. Ważna jest też jej objętość, gdzie 2-3 zdania nie wystarczą. Powinna być przyjazna nie tylko pod kątem Google, ale również dla użytkownika. Warto zlecić napisanie treści profesjonaliście by treść była chętnie czytana przez potencjalnego klienta. Ważne oczywiście by zawierała frazy kluczowe, ale z umiarem. Nie można przeradzać z nasyceniem słowami kluczowymi treści na stronie gdyż Google może uznać ją jako spam. Często spotyka się strony, w których właściciele nie przykuwają uwagi do napisania lub zlecenia wykonania dobrej treści a obecnie to kluczowa sprawa w pozycjonowaniu.

 

Co robimy pozycjonując stronę?

Pierwszym krokiem jest ustalenie fraz na jakie chcemy pozycjonować naszą stronę. Przy pomocy specjalnych narzędzi dokonujemy następnie ich weryfikacji, ewentualnej korekcje i zaproponowaniu dodatkowych haseł. Następnie przechodzimy do optymalizacji kodu i treści strony. W przypadku braku lub zbyt małej ilości treści na stronie, proponowane jest napisanie ich przez specjalistę copywritera. Po wykonaniu zabiegów na stronie, przechodzimy do zdobycia linków prowadzących do naszej strony oraz pozytywnych opinii w internecie. W kolejnych etapach rozbudowujemy strukturę i treści strony, gdyż Google lubi aktualizacje i strony rozwijające się. W zależności od zakresu naszego działania, dbamy też o wizerunek firmy w mediach społecznościowych.

 

Ile kosztuje pozycjonowanie?

Przygotowaliśmy 4 pakiety pozycjonowania, dzięki czemu możemy dostosować ofertę do każdego budżetu oraz wymagań. Koszt jest zależny w dużym stopniu od konkurencyjności danej branży. Im więcej firm konkurencyjnych, tym więcej będziemy musieli przeznaczyć środków na zdobycie satysfakcjonujących pozycji. Pozycjonowanie będzie trzeba również prowadzić dłużej niż na mniej popularne hasła.

 

Pakiety SEO

START BIZNES PRO PREMIUM
250zł
miesięcznie
400zł
miesięcznie
700zł
miesięcznie
1200zł
miesięcznie
optymalizacja storny

Optymalizacja strony

korekty parametrów SEO
korekty treści na stronie

2 4 8 10
content marketing

Content marketing

dodatkowe strony z unikalną treścią
artykuły związane z branżą (blog)

 

-
1

 

1
1

 

1
2

 

2
5
marketing szeptany

Marketing szeptany

wpisy na forach, komentarze
reklama w serwisach ogłoszeniowych

 

2
-

 

4
1

 

8
1

 

12
2
link biulding

Link building

pozyskane linki do storny

 

3

 

5

 

10

 

16

* podane ceny są cenami netto

 

Jak szybko zobaczę efekty pozycjonowania?

Na wstępie trzeba wspomnieć, że pozycjonowanie to działanie długofalowe. Na łatwe frazy, w których konkurencja jest mała, efekty w postacie top 10 pojawią się stosunkowo szybko (1-3 miesięcy). Efekt nawet po zaprzestaniu pozycjonowania może przez długo się utrzymywać. Ważna jest systematyczność, gdzie w branżach konkurencyjnych mogą to być nawet lata. W przypadku trudnych fraz, nawet miesięczna przerwa w pozycjonowaniu może negatywnie wpłynąć na utrzymanie pozycji.