koszt strony

Chciałbyś wykonać stronę internetową, ale nie wiesz ile może kosztować jej wykonanie? Nie możesz zdecydować komu zlecić jej stworzenie. A może chciałbyś być pewny czy nie przepłacisz, bo słyszałeś, że stworzyć stronę można samodzielnie? Jeśli szukasz odpowiedzi na którekolwiek z pytań, koniecznie przeczytaj ten artykuł.

 

Ile kosztuje strona internetowa w formie wizytówki?

Strona internetowa wizytówka, to prosta strona zawierająca od 1 do kilku zakładek z podstawowymi informacjami firmowymi. Zazwyczaj w skład wchodzą zakładki: o firmie, oferta, galeria oraz kontakt z mapą dojazdu oraz formularzem kontaktowym. Zarządzanie zawartością takiej strony wymaga zdolności programistycznych. Każda zmiana treści czy fotografii będzie się wiązała więc z kosztami.

Nie polecamy stron internetowych bez systemu CMS, gdyż utrudniona jest jej modyfikacja i rozbudowa. Warto na stronie posiadać blog lub aktualności, które łatwo samodzielnie prowadzić przez edytor w systemie CMS. Bieżące aktualizacje pozytywnie wpływają na popzycje strony w wynikach wyszukiwania Google.

Koszt wykonania ok. 500 – 1500zł w zależności od zdolności wykonawcy

 

Ile kosztuje wykonanie strony z systemem CMS?

Obecnie rezygnuje się ze stron wizytówek na rzecz stron z systemem CMS, ze względu na możliwość samodzielnych aktualizacji treści. Strona często aktualizowana będzie osiągała lepsze pozycje w wyszukiwarce. System CMS umożliwia nam prowadzenie w ramach strony bloga, portfolio, zamieszczanie artykułów informacyjnych, instrukcji. Kolejnym ważnym aspektem jest responsywność, czyli poprawne wyświetlanie strony każdym rodzaju ekranu w tym tablety i smartfony. Obecnie responsywność jest to standard wyznaczony przez Google i tylko takie strony warto tworzyć. To również wpływa na lepsze pozycje strony.

Koszt wykonania ok. 1000-2500zł przy niewielkiej stronie z kilkoma podstronami i blogiem/portfolio

Jeśli strona ma być bardziej rozbudowana, wyposażona w dodatkowe moduły i zabezpieczenia przed potencjalnymi atakami, aktualizacje systemu CMS i kopie bezpieczeństwa, cena może być wyższa.

Koszt wykonania ok. 2000-5000zł

 

Ile kosztuje wykonanie sklepu internetowego?

Cena wykonania sklepu internetowego to nieco większe widełki cenowe od strony internetowej. Koszt jest uzależniony od wyposażenia sklepu w dodatkowe moduły i integracje oraz od przewidywalnej wielkości sklepu (ilości produktów).

Koszt wykonania ok. 2500-4000zł przy małym sklepie z szatą graficzną i podstawowymi funkcjami.

Koszt wykonania ok. 4000-10000zł przy bardziej zaawansowanym sklepie z dodatkowymi funkcjami (integracje z systemami płatności, porównywarkami, serwisami aukcyjnymi, programami do faktur, zaawansowanym sortowaniem produktów, itp.)

Cena na ogół jest ustalana indywidualnie po przeanalizowaniu faktycznych potrzeb Klienta.

 

Komu powierzyć wykonanie strony internetowej?

Zlecając wykonanie strony internetowej nie zawsze koszt jest najważniejszy. Warto obejrzeć realizacje wykonawcy, aby ocenić czy projekty nam się podobają. Warto zapytać również o koszty odnowienia serwera oraz domeny. Powinny być na poziomie 150-400zł rocznie.

Nie polecamy korzystania z usług tanich, tzn. do 500zł gdyż wtedy możesz mieć pewność, że wykonawca jest amatorem. Na pewno nie będziesz zadowolony z takiej strony, a właśnie strona jest wizytówką Twojej firmy w internecie. Warto zlecić pracę profesjonalistom.

Nie warto również iść w drugą stronę i przepłacać. Wartości podane w artykule są uśrednione i jeśli firma oferuje wyższe koszty, należy dokładnie upewnić się co zyskujemy wybierając jej ofertę.

 

Czas realizacji storny internetowej

Czas wykonania zazwyczaj każda firma ustala indywidualnie, ale mniej więcej trwa to następująco:

 • wizytówka (7-14 dni)

 • strona z CMS (14-45dni)

 • sklep internetowy (21-60 dni)

Czasami zdarza się, że strona potrzebna jest szybciej. Warto wtedy skonsultować to z wykonawcą na początku współpracy. Wykonawca przedstawi wtedy ofertę, zapewne nieco zwiększając cenę wykonania. Terminy szacować powinien wykonawca gdyż to on ocenia wielkość zlecenia i czas potrzebny na dopracowanie strony.

 

Utrzymanie strony internetowej – domena i serwer

Na koszt składają się koszt rejestracji/odnowienia domeny (adresu internetowego) oraz serwera (hosting). Koszt powinien wahać się w przedziale 150-400zł za niewielką stronę lub sklep. Odnośnie domeny, warto dowiedzieć się na czyje dane firma wykonująca rejestruje adres. Koniecznie muszą to być nasze dane, więcej o tym w artykule.

 

Czy stronę można wykonać samodzielnie?

Przy odrobinie umiejętności o wolnego czasu da się stworzyć stronę internetową samodzielnie. Jeśli jednak nie miałeś z tym nigdy styczności, nie polecamy. Jest wiele szczegółów, które mogą zaprzepaścić Twoją pracę i znacznie lepiej zlecić wykonanie komuś kto robi to na co dzień. Dobra strona internetowa lub sklep może przynieść Ci znacznie większe korzyści niż koszt zainwestowany w jej wykonanie.

Bezpłatna wycena

Skontaktuj się z nami, to nic nie kosztuje.

Nasi Klienci

Przez lata pracowaliśmy dla setek firm.
Dołącz do nas już dziś.

 • 1.png
 • 1.png
 • 1.png
 • 1.png
 • 1.png
 • 1.png
 • 1.png
 • 1.png
 • 1.png

PROPERART
Ul. Bohaterów Katynia 55
42-208 Częstochowa
NIP: 5732773170

Zapraszamy codziennie od poniedziału do piątku w godzinach 9:00 - 17:00.

tel. +48 509 875 091
e-mail: info@properart.pl

Strony www Częstochowa

Projektujemy responsywne storny internetowe dostosowane do wytycznych Google.


Czytaj więcej