miniaturki allegro

Od lutego 2017 roku Allegro wprowadziło nowe standardy dotyczące wyglądu miniaturek. Jeśli jeszcze nie dostosowałeś swoich zdjęć do nowych wymogów, koniecznie przeczytaj ten artykuł i dostosuj swoje zdjęcia jak najszybciej.

 

Co dokładnie się zmieniło?

Główna, najważniejsza zmiana to konieczność używania jako miniaturek zdjęć na biały tle. Musi być idealnie białe, nie wystarczy fotografia bez obróbki na białym tle. W tle zdjęcia musi być czysta biel (RGB 255, 255, 255).

Kolejną istotną zmianą jest zakaz używania dodatkowych elementów graficznych w miniaturkach. Obecnie musi prezentować tylko i wyłącznie sprzedawany przedmiot. Nie możemy umieszczać swojego logo, informacji o wysyłce czy też ramek.

 

Kogo dotyczą zmiany?

Zmiany dotyczą głównie firm, prowadzących sprzedaż na Allegro, zarówno nowych przedmiotów jak i używanych.

 

Kogo zmiany nie dotyczą?

Wyjątkiem, w którym nie musimy stosować białego tła na zdjęciach są kategorie Motoryzacja, Meble oraz Dom i ogród. Tam możemy prezentować np. krzesło ogrodowe na tle ogrodu.

 

Dlaczego nowe standardy są dużym problemem dla sprzedających?

Weźmy dla przykładu firmę sprzedającą 1000 produktów na aukcjach Allegro. Wszystkie miniaturki muszą zostać dostosowane do nowych zasad więc trzeba dostosować 1000 zdjęć. Można zlecić grafikowi obróbkę/wycięcie obecnych fotografii lub wykonanie nowych zdjęć w studio fotograficznym. Wiąże się to z niemałymi kosztami.

 

W jaki sposób uzyskać białe tło na zdjęciach?

Są trzy możliwości, pierwsza z nich to korzystanie ze zdjęć producenta. Musimy jednak mieć na to zgodę, aby nie narazić się na kary finansowe z tytułu naruszenia praw autorskich

Druga metoda to wycięcie tła ze zdjęcia w programie graficznym. Jeśli nie potrafisz, możesz zlecić to grafikowi, który profesjonalnie przygotuje takie fotografie.

Trzecia to zlecenie wykonania fotografii w studiu fotograficznym lub samodzielnie. Potrzebujesz jednak do tego aparatu fotograficznego, stołu lub namiotu bezcieniowego i oświetlenia.

 

Co z białymi produktami?

Te produkty również muszą być prezentowane na białym tle. Odpowiedni sprzęt i oświetlenie bez problemu poradzi sobie z takimi produktami by wyglądały wyraźnie.

 

Dlaczego Allegro wprowadza zmiany?

Nowe zasady są podyktowane głównie czytelnością i estetyką aukcji. Według statystyk zmiany mają przynieść zwiększenie sprzedaży o 12%. Problemem są jednak koszty jakie trzeba będzie ponieść na wykonanie nowych fotografii lub obróbkę obecnych.

Bezpłatna wycena

Skontaktuj się z nami, to nic nie kosztuje.

Nasi Klienci

Przez lata pracowaliśmy dla setek firm.
Dołącz do nas już dziś.

  • 1.png
  • 1.png
  • 1.png
  • 1.png
  • 1.png
  • 1.png
  • 1.png
  • 1.png
  • 1.png

PROPERART
Ul. Bohaterów Katynia 55
42-208 Częstochowa
NIP: 5732773170

Zapraszamy codziennie od poniedziału do piątku w godzinach 9:00 - 17:00.

tel. +48 509 875 091
e-mail: info@properart.pl

Strony www Częstochowa

Projektujemy responsywne storny internetowe dostosowane do wytycznych Google.


Czytaj więcej