allegro usuwa szablony aukcji

Allegro już od dłuższego czasu wprowadza znaczne zmiany w działaniu serwisu i zasadach użytkowania. Jeszcze nie dawno mieliśmy do czynienia z nowymi zasadami miniaturek Allegro. Jedną z ważniejszych zmian aktualnie jest zmiana dotycząca opisu przedmiotu.


Masz szablon aukcji HTML? Będziesz musiał go usunąć

Allegro ogłosiło, iż nie będzie możliwości stosowania kodu HTML w opisach przedmiotów. Jak wiadomo każdy z szablonów aukcji jest napisany w języku HTML. Co za tym idzie, nie będzie możliwości jego zastosowania.


Stary i nowy edytor opisu aukcji

Stary edytor aukcji, w którym każdy do tej pory tworzył opisy aukcji w szablonach, zniknie już w lutym 2018. Allegro już teraz zaleca wystawianie aukcji przez nowy edytor. Nie ma po prostu sensu wystawiać według starych zasad, gdyż później poprawa aukcji jest czasochłonna.
szablony allegro znikają

Kiedy Allegro usunie szablony?

Dla kont zwykłych aukcje według starych zasad już od listopada 2017 nie są widoczne. Allegro skasowało je automatycznie. Wszystkie oferty automatycznie zostały zakończone bez powiadomienia. Konta firmowe jeszcze mają aktywne aukcje z szablonami, jednak już z końcem stycznia również zostaną wygaszone. Trzeba pośpieszyć się jeśli zależy nam na zachowaniu wysokiego poziomu sprzedaży.


Jeśli nie szablon aukcji to co? Czy jest jakaś alternatywa?

Praktycznie nie ma żadnej alternatywy. W internecie są oferty szablonów Allegro dostosowanych do zasad 2018. Jest to jednak nieprawda. Oferty polegają na stworzeniu banerów reklamowych, które później umieszczamy w opisie aukcji. Technicznie da się to wykonać, gdyż formularz nie wychwyci czy wgrywamy zdjęcie przedmiotu sprzedawanego, czy zaprojektowany baner reklamowych. Allegro jednak jednoznacznie zajmuje stanowisko w tym temacie.

W opisach aukcji będzie można używać wyłącznie zdjęć produktu oraz opisu w formie tekstowej. Wszelkie dodatkowe banery reklamowe, czy grafiki z logo naszej firmy będą zabronione.

Mam tysiące aukcji, czy wszystko muszę poprawiać ręcznie?

Poprawa setek czy tysięcy aukcji to zadanie wyjątkowo żmudne i czasochłonne. Na szczęście mamy rozwiązanie problemu. Jeśli jesteś zainteresowany, skontaktuj się z nami. Przedstawimy ofertę dostosowania Twoich aukcji do nowych zasad.

pomocNapisz do nas: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
lub zadzwoń: tel. 509 875 091


Czy wystawianie na Allegro mogę jakoś usprawnić?

Oczywiście. Istnieją różne oprogramowania wspomagające wystawianie aukcji. Jednym z najbardziej polecanych jest stworzenie sklepu internetowego i wykonanie integracji z Allegro. Warto zadbać o promowanie własnej marki tym bardziej, że Allegro w tej chwili nam to uniemożliwia za sprawą nowego opisu oferty. Zajmujemy się tworzeniem profesjonalnych sklepów internetowych oraz integracjami. Jeśli jesteś zainteresowany, przedstawimy ofertę.Szczegółowe informacje:
https://allegro.pl/dla-sprzedajacych/nowe-zasady-dla-opisu-przedmiotu-9dXYnO3OYcz

Bezpłatna wycena

Skontaktuj się z nami, to nic nie kosztuje.

Nasi Klienci

Przez lata pracowaliśmy dla setek firm.
Dołącz do nas już dziś.

  • 1.png
  • 1.png
  • 1.png
  • 1.png
  • 1.png
  • 1.png
  • 1.png
  • 1.png
  • 1.png

PROPERART
Ul. Bohaterów Katynia 55
42-208 Częstochowa
NIP: 5732773170

Zapraszamy codziennie od poniedziału do piątku w godzinach 9:00 - 17:00.

tel. +48 509 875 091
e-mail: info@properart.pl

Strony www Częstochowa

Projektujemy responsywne storny internetowe dostosowane do wytycznych Google.


Czytaj więcej